top of page

4DRAGONS 2024

Stovykla vyks 2024m.birželio 16-21 dienomis, Rumunijoje, Karpatų kalnuose (bazinė stovykla - Valea Măceșului kaimelyje esančiame "Pensiunea Lazar" viešbutyje)

  • Treniruočių tikslas: kalnų (ekstremalaus, hard-) enduro įgūdžių lavinimas ir tobulinimas, supažindinimas varžybų formatu, strategijomis bei vietove. Puikios atostogos, pageidaujantiems aktyvaus laisvalaikio ir ekstremalių pramogų. 
     

  • Varžybų tikslas: asmeninių gebėjimų įvertinimas, įgūdžių lavinimas ir tobulinimas ribinių apkrovų sąlygomis. Per kontrolinį laiką pravažiuoti pro visus privalomus kontrolinius punktus pagrindiniame maršrute bei atlikti kitas organizatorių numatytas užduotis, surenkant kuo daugiau taškų. Akcentuojame, kad šiose varžybose gebėjimas greitai važiuoti nebus esminis privalumas. Tai hard enduro tipo varžybos, kuriose daugiau spec.ruožus įveikusieji bus pranašesni. Šie ruožai NEBUS lengvi net ir didesnę patirtį turintiems sportininkams. Lemiantis gebėjimas- mokėti techniškai įveikti natūralias kliūtis (25-40% statumo įkalnės ir nuokalnės, kalnų takeliai, upeliai, rąstai, akmenys ir šaknys įkalnėse bei nuokalnėse), sunaudojant kuo mažiau jėgų. Svarbu bus tinkamai įsivertinti savo gebėjimus (derinant prie oro sąlygų, grunto), likusį dienos laiką bei savo jėgas, pasirinkti optimalią strategiją. Pagrindinis maršrutas (esant sausam orui) atitiks "Iron" ir "Atom" klasių maršrutus, o mėlynai ir raudonai pažymėtos kilpos - "Bronze" ir "Silver" klasėms naudojamus varžybų "RedBullRomaniacs" maršrutus.  

 

Kiekvienam dalyviui bus išduodamas "trackeris" - prietaisas, kurį reikės prijungti prie motociklo el.maitinimo sistemos (akumuliatoriaus) ir kuris periodiškai siųs motociklo GPS koordinates organizatoriams. Taip pat ir patys dalyviai ar jų draugai/artimieji galės matyti, kur randasi dalyviai.

 

TRENIRUOTĖS (birželio 17-18-19d.):

Naujokai- grupės iki 5 dalyvių. Su gidu/treneriu (bent jau pirmą dieną) ar su enduristais, jau turinčiais patirčių kalnuose. Gido/trenerio paslauga apmokama papildomai (100 Eur grupei- kaina dalyviui priklauso grupės dalyvių skaičiaus). Dalyviams rekomenduojame turėti Garmin navigatorių su laikikliu (Montana, Oregon, Etrex). Kaip alternatyva- atsparus dulkėms, drėgmei ir smūgiams išmanusis telefonas su Android ar iOS operacine sistema ir instaliuota Osmand programėle, su kokybišku laikikliu ir patikimu maitinimu. Šie prietaisai turi turėti tokį maitinimo šaltinį, kuris užtikrintų nenutrūkstamą navigavimą 8 val.laikotarpyje (pvz., prijungiant prie motociklo akumuliatoriaus, galite turėti atsargines keičiamas baterijas arba išorinę PowerBank). Pas kiekvieną dalyvį privalo būti aktyvuotas roamingas telefone, telefonas treniruočių ir varžybų metu visuomet turi būti įjungtas. Naujokai turės galimybę po poros dienų treniruočių savarankiškai treniruotis, jei turės pakankamai važinėjimo kalnuose įgūdžių ir kokybiškus navigacinius prietaisus, bei mokės jais naudotis. Bus paruošti taip pat ir specialūs pramoginiai/turistiniai maršrutai, todėl naujokams nereikėtų baimintis dėl gebėjimų- jei bus per sunku, pageidaujantys lengvesnių maršrutų, juo galės juos gauti iš organizatorių. 

 

Pažengusiems ir sportininkams - grupėse po 2-5 dalyvius. Kasdien iš ryto išduodami navigatoriai, į kuriuos bus įkelti dienos maršrutai (pagrindinis maršrutas ir įvairaus sudėtingumo kilpos). Tiems, kas naudosis telefonais, el.paštu bus išsiunčiami keletas failų (tinkamų Osmand programėlei), kuriuos patys dalyviai turės susikelti į savo telefonus.

  
Varžybos (birželio 20-21d.):

 

"Turistai" - klasė, kurios rezultatai nebus vertinami. Važiuojama pagrindiniu maršrutu ("kilpos" nebus matomos navigatoriuje). Komandos, sudarytos iš 2-5 dalyvių. Kiekvienoje komandoje privaloma turėti bent vieną tvarkingą Garmin navigatorių su laikikliu. Esant poreikiui, organizatoriai išsiųs el.paštu ir pagrindinio maršruto failą, kurį dalyviai galės naudoti su Osmand programėle. Svarbu, kad telefonas būtų atsparus drėgmei ir turėtų gerą laikiklį. Visi navigavimo prietaisai turi turėti tokį maitinimo šaltinį, kuris užtikrintų nenutrūkstamą navigavimą 8 val.laikotarpyje (prijungiant prie motociklo akumuliatoriaus, turėti keičiamas baterijas arba išorinę bateriją). Turi būti aktyvuotas roamingas telefone.

 

"Hobby" ir "PRO" klasių sportininkams - komandos po 2-3 dalyvius. Kasdien iš ryto išduodami navigatoriai, į kuriuos bus įkelti dienos maršrutai (pagrindinis maršrutas ir įvairaus sudėtingumo kilpos). Privaloma kiekvienam dalyviui turėti veikiantį mobilų telefoną su aktyvuotu roamingu.

 

SVARBU "Hobby" ir "PRO" klasių dalyviams: kiekviena komanda PRIVALO turėti GARMIN navigatorių. Tačiau, mes rekomenduojame turėti bent du navigatorius komandoje, nes yra buvę daug atvejų, kai treniruočių ar varžybų metu sugenda vienintelis navigatorius ir tuomet tampa praktiškai neįmanoma tęsti dalyvavimo varžybose ir netgi problematiška gali būti sugrįžti į bazinę stovyklą.

 

Kvalifikaciniai važiavimai vyks birželio 19d. nuo 9 iki 12val. Kvalifikacijai bus parengtas maždaug 30min trukmės maršrutas (su vienu ar dviem spec.ruožais) su atitinkamais kontroliniais laikais (jei pirmasis ruožas bus įveiktas per kontrolinį laiką, tuomet komanda bus leidžiama važiuoti į antrąjį ruožą). Pagal kvalifikacijois rezultatus bus paskirstomi varžybų starto laikai. Po kvalifikacijos dalyviai galės važiuoti treniruotis arba kaupti jėgas, ruoštis varžyboms.

Varžybų rezultatai bus skelbiami kas vakarą, iki 18val.

 

Apdovanojimai- birželio 21d.19val.

  • Atvykęs į stovyklą, dalyvis privalės pateikti apžiūrai organizatoriams: galiojantį sveikatos draudimą tinkantį ekstremaliam sportui, techniškai tvarkingą motociklą, pilnas kūno apsaugas, 2 l ar didesnę geriamo vandens gertuvę, bazinį pirmos pagalbos rinkinį (bintas/apklotas/pleistrai), degtukų, bazinį motociklo tvarkymo raktų komplektą, pilnai įkrautą telefoną (jei telefonas nėra atsparus drėgmei ir dulkėms, turi būti spec.maišelis ar futliaras, skirtas apsaugoti prietaisą nuo išorės poveikio), tempimo virvę. Jei "trackeris" nebus sumontuotas ant motociklo, jį reikės iki apžiūros sumontuoti.
     

  • Kas įskaičiuota į stovyklos dalyvio mokestį?
    A) renginio organizavimo paslaugos:
     - renginio administravimo išlaidos
     - maršrutų/specialių žemėlapių parengimas ir sukėlimas į GPS navigatorius
     - nakvynės ir maitinimo paslaugų paketo derinimas/rezervavimas
     - dalyvių registracijos operacijos
     - klausimai/atsakymai dalyviams, komunikavimas su dalyviais iki renginio ir renginio metu
     - treniruočių pravedimas (gido/trenerio paslaugos apmokamos atskirai - po 100Eur/grupei už dieną)
     - garažas motociklams
    B) "trackeris", rezultatų skaičiavimas ir vertinimas kaip treniruočių, taip ir varžybų metu (ir teisėjavimas varžybų metu)
    C) dalyvių judėjimo stebėjimas treniruočių ir varžybų metu
    D) pirmosios medicininės pagalbos, techninės pagalbos ir gelbėjimo organizavimas (ne šių paslaugų teikimas). Pastaba: tai, ko nepadengia dalyvio draudimas, jis apmoka savarankiškai pagal pateiktas paslaugų tiekėjų sąskaitas.
    E) varžybų prizininkų apdovanojimų procedūrų organizavimas, diplomai visiems treniruočių stovyklos ir varžybų dalyviams
    F) filmavimas ir fotografavimas varžybų metu
    G) poilsio dienų programos organizavimas (transportavimą, maitinimą kelionės metu ir/ar pietus viešbutyje dalyviai apmoka atskirai/asmeniškai - pagal savo individualius poreikius)

  • Kodėl verta čia dalyvauti?
    MAKSIMALI VERTĖ siekiantiems tobulinti įgūdžius ir optimaliai išnaudoti atostogų laiką!

Jūs maksimaliai greitai ir efektyviai lavinsite savo vairavimo įgūdžius: 1 savaitė (20-25 motovalandos) kalnuose pagal gaunamą naudą atitinka maždaug 1 metus intensyvių treniruočių Lietuvos miškuose ir karjeruose (apie 100 motovalandų). Jei skaičiuosime, kad viena motovalanda dalyviui kainuoja nuo 25 iki 30Eur, vadinasi tokiems pat įgūdžias gauti Lietuvoje Jūs sutaupysite nuo 1500-2000Eur ir žinoma Jums dar liks laiko kitoms veikloms ar kitiems pasivažinėjimams ~75 motovalandos

bottom of page